درباره نشریه

درباره نشریه

نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، دارای پروانه انتشار از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، یک مجله علمی-پژوهشی است. مالکیت مادی و معنوی این نشریه ادواری به دانشگاه فردوسی مشهد تعلق دارد. این نشریه از سال 1390 از نشریه «مطالعات تربیتی و روان‌شناسی» مستقل گردید.

نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، به صورت دو فصلنامه به زبان فارسی، با چکیده مبسوط انگلیسی منتشر می‌شود و به استناد مجوز شماره 105034/11/3/19 مورخ 1389/12/14 «کمیسیون نشریات علمی کشور» دارای اعتبار علمی- پژوهشی است.

 

مخاطبان اصلی

مخاطبان این نشریه را پژوهشگران، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، روان‌شناسان، متخصصان علم مشاوره، دانشجویان رشته‌ روان‌شناسی و رشته‌ روان‌شناسی مشاوره و تربیتی را تشکیل می‌دهند.

 

هزینه انتشار مقاله در نشریه

این مجله، در هیچکدام از مراحل ارسال، بررسی و چاپ مقاله، هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

 

سیاست تخفیفی

از آن‌جا که هیچ هزینه‌ای جهت ارسال، بررسی و چاپ مقالات دریافت نمی‌شود، این مجله سیاست تخیفی در هزینه چاپ مقاله ندارد.

 

سیاست دسترسی آزاد

مقاله‌های موجود در نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، با هدف گسترش آزادانه دانش در سطح جهان، به صورت آزاد و بدون دریافت هزینه از خوانندگان، در دسترس عموم قرار می‌گیرد.

 

مجوز حق تکثیر

نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، دارای دسترسی باز، مطابق با قوانین گواهینامه بین‌المللی “Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)“منتشر می‌شود که اجازه اشتراک (تکثیر و بازآرایی محتوا به هر شکل) و انطباق (بازترکیب، تغییر شکل و بازسازی بر اساس محتوا) با رعایت شرایط مندرج در این سایت، را به خواننده می‌دهد.

 

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

 

سامانه مشابهتیاب

در نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب و سمیم‌نور و متن‌های لاتین (چکیده انگلیسی مقالات فارسی) را با استفاده از سامانه iThenticate  مشابهت‌یابی می‌کند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 15 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

 

آرشیو وب سایت

تمام مقالات نشریه به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی دی اف تمام مقالات در وب سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. نسخه پشتیبان مقالات در کامپیوتر دفتر نشریه نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هر یک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا به صورت آنلاین در وب سایت نشریه منتشر خواهد شد.

 

پایگاه نمایهکننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی دی اف تمام مقالات، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و نیز سامانه نشریات علمی ایران، آرشیو می‌شود.

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب سایت موسسه خود آرشیو کنند.