درباره نشریه

درباره نشریه

دو فصلنامۀ پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره نشریه‌ای به زبان فارسی و با دسترسی آزاد است که داوری مقاله ها در آن به صورت دوسو ناشناس انجام می‌گیرد. این نشریه در تلاش است تا مقاله های علمی معتبری را منتشر کند که برنامه های پیشگیرانه و حمایتی، مداخلات بالینی و به کارگیری یافته های روانشناختی را توسعه دهد.

اولویت ما پذیرش مقاله های جدید و کاربردی با وجود رعایت ساختارهای علمی مانند عملکرد سیستماتیک، دقت روش شناختی و گزارش صادقانه است.

 

مخاطبان اصلی

مخاطبان این نشریه را پژوهشگران، اعضای هیأت علمی دانشگاه‌ها، روان‌شناسان، متخصصان علم مشاوره، دانشجویان رشته‌ روان‌شناسی و رشته‌ روان‌شناسی مشاوره و تربیتی را تشکیل می‌دهند.

 

هزینه انتشار مقاله در نشریه

این نشریه ، در هیچکدام از مراحل ارسال، بررسی و چاپ مقاله، هزینه‌ای دریافت نمی‌کند.

 

سیاست تخفیفی

از آن‌جا که هیچ هزینه‌ای جهت ارسال، بررسی و چاپ مقالات دریافت نمی‌شود، این نشریه سیاست تخفیفی در هزینه چاپ مقاله ندارد.

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه روان شناسی بالینی و مشاوره، یک نشریه با دسترسی آزاد است به این معنی که تمام محتوای آن به‌صورت رایگان و بدون هزینه برای کاربران در دسترس است. کاربران مجاز به خواندن، دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات هستند، یا می‌توانند از آن‌ها برای هر هدف قانونی دیگری بدون درخواست اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده استفاده کنند.

این نشریه دسترسی آزاد فوری به محتوای خود را بر اساس این اصل فراهم می‌کند که در دسترس قراردادن تحقیقات به‌صورت رایگان برای عموم، از تبادل جهانی بیشتر دانش پشتیبانی می‌کند.

کپی رایت

  • تحت مجوز دسترسی آزاد در نشریه روان شناسی بالینی و مشاوره، نویسندگان، مالکیت حق چاپ را برای محتوای خود حفظ می‌کنند.
  • نویسندگان به دانشگاه فردوسی مشهد مجوز انتشار مقاله و معرفی خود را به‌عنوان ناشر اصلی می‌دهند.
  • نویسندگان همچنین به هر شخص ثالثی حق استفاده آزادانه از مقاله را تا زمانی که یکپارچگی آن حفظ شده و نویسندگان اصلی، جزئیات استناددهی و ناشر آن مشخص شده باشند، می‌دهند.

 

مجوز حق تکثیر

نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، دارای دسترسی باز، مطابق با قوانین گواهینامه بین‌المللی “Creative Commons Attribution 4.0 International License (CC BY 4.0)“منتشر می‌شود که اجازه اشتراک (تکثیر و بازآرایی محتوا به هر شکل) و انطباق (بازترکیب، تغییر شکل و بازسازی بر اساس محتوا) با رعایت شرایط مندرج در این سایت، را به خواننده می‌دهد.

 

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

 

سامانه مشابهتیاب

در نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابهت‌یاب متون علمی همیاب و سمیم‌نور و متن‌های لاتین (چکیده انگلیسی مقالات فارسی) را با استفاده از سامانه iThenticate  مشابهت‌یابی می‌کند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 15 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

 

آرشیو وب سایت

تمام مقالات نشریه به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی دی اف تمام مقالات در وب سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. نسخه پشتیبان مقالات در کامپیوتر دفتر نشریه نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هر یک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا به صورت آنلاین در وب سایت نشریه منتشر خواهد شد. علاوه بر این نسخه پی دی اف تمام مقالات، در  سامانه نشریات علمی ایران، آرشیو می‌شود.

 

پایگاه نمایهکننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه «پژوهش‌های روان‌شناسی بالینی و مشاوره»، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی دی اف تمام مقالات، در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC) و نیز سامانه نشریات علمی ایران، آرشیو می‌شود.

 لیست این پایگاه‌ها در بخش "بانک‌ها و نمایه نامه‌ها" قابل مشاهده است.

 

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب سایت موسسه خود آرشیو کنند.

تبلیغات

این نشریه هیچ‌گونه تبلیغاتی را نمی‌پذیرد.

بازاریابی مستقیم

هیچ فعالیت بازاریابی مستقیم در این نشریه وجود ندارد.

محل درآمد نشریه

دانشگاه فردوسی مشهد به‌عنوان ناشر، با پرداخت بودجه تعریف‌شده برای هر شماره چاپ شده از نشریه (باتوجه به رتبه نشریه در ارزیابی سالانه‌ای که در پرتال نشریات علمی وزارت علوم و تحقیقات و فناوری اعلام می‌شود)، هزینه‌های مربوطه شامل راه‌اندازی و نگهداری زیرساخت نشریه، فرآیند بررسی، داوری، ویراستاری، صفحه‌آرایی و حفظ آرشیو مقالات، را تامین می‌کند.